Novinky

Proč pes potřebuje k životu dostatek vápníku?

hs-t-logo

 Co to vůbec vápník je a proč je tak důležitý? Vápník je biogenní tzv. životatvorný prvek, který je velmi potřebný pro všechny živé organismy. Je nepostradatelnou a základní součástí kostí a zubů a je nezbytný pro optimální růst kostry. Vyskytuje se také ve svalech a krvi, podílí se na správné funkci srdce, svalů, nervové soustavy a  pomáhá ke srážení krve.

 U psů nedostatkem vápníku nejčastěji trpí obří a velká plemena (v období růstu, vývoje a přezubování), březí a kojící feny (chybějící vápník může vyvolat tzv. poporodní eklampsii nebo-li odvápnění, což může fenu dokonce ohrozit i na životě). Dále vápník potřebují stárnoucí a zotavující se psy (a to i menších plemen), kterým může hrozit řídnutí kostní tkáně, tzv. osteoporóza.  Tudíž je vápník  nepostradatelným prvkem v těle psa. Jediným zdrojem vápníku pro psa je jeho potrava, proto je důležité psovi podávat vyváženou stravu.

 Spousta chovatelů se mylně domnívá, že podáním tvarohu psovi dodá dostatečné množství vápníku. Opak je ale pravdou. Tvaroh obsahuje 3xvíce fosforu než vápníku a právě fosfor v těle psa brání využití vápníku ba dokonce ho z těla vypuzuje. Nemluvě o tom, že většina psů není schopna strávit laktózu obsaženou v mléčných výrobcích, což může psovi způsobit např. průjem.

 Náš internetový obchod www.upejska.cz doporučuje psovi dodávat vápník pomocí doplňku stravy CANINA Calcium citrat, který je nejsnáze vstřebatelný a obsahuje 21% vápníku a neobsahuje výše zmiňovaný fosfor. Tento přípravek je vhodný pro rychlou dotaci vápníku 

 Přípravek CANINA Calcium citrat můžete zakoupit ve třech gramážích a to 125g, 400g nebo 2500g. 

517_211